1. Kapitola - Skrz oblouk

12. prosince 2010 v 19:08 | Belatrix Black |  Tajemný oblouk

Skrz oblouk

Stál uprostřed lesa. Všude bylo takové ticho, ale potom se ozval ženský smích. Harry ho poznal.
,,Zabila jsem Siriuse! Zabila, pojď si pro mě!" Nic neviděl. V hlavě se mu promítl obraz kamenného oblouku, kterým propadl jeho kmotr. Zpoza něj vystoupila postava s tmavě hnědými vlasy a dlouhými, potrhanými, černými šaty. Upírala na něj své černé oči.
,,Jsem tady. Chceš mě? Tak si pro mě pojď. Pomsti smrt svého kmotra Siriuse!"
Záblesk.
Viděl v něm Siriuse a Belatrix, jak proti němu posílá smrtící kletbu. Sirius propadá bílým závojem.
,,Zabila jsem Siriuse!"

Vše se rozplynulo. Ležel zpocený v posteli vedle své ženy. Byl to jen sen. Nebo ne? Bylo to tak skutečné. Říkala, abych si pro ní přišel. Tak to udělám. Zabiju jí, pomstím se. Za Siriuse!
Potichu vylezl z postele a políbil Ginny Potterovou na čelo. Bleskurychle si oblékl hábit, do ruky si vzal bezovou hůlku, kterou získal, potichu zaklapl dveře a vydal se na odbor záhad.
Byla noc a na ministerstvu nikdo nebyl. Bez problémů vyjel až do patra odboru záhad. Dobře si to tam pamatoval. Otevřel dveře se zlatou kulatou klikou. Před ním teď stálo několik dveří. Na těch, které k oblouku vedou bylo z minule vypálené X. Vstoupil dovnitř. Nepůsobilo to tam na něj moc dobře. Znovu se mu otevíraly vzpomínky.
Temný oblouk tam stále byl. Pořád stejný. Šeptaly z něj hlasy.
,,Přišel jsem!" zařval. ,,Jsem tady, tak se ukaž! Nebo jsi snad tak zbabělá?! Proč se mi nepostavíš?! Vzala jsi mi tolik věcí, nesmíš mi vzít to potěšení, až tě uvidím trpět!"
Následně se opakovalo to, co ve snu. Ze zadu oblouku vyšla Belatrix. Byla celá potrhaná a na tváři měla několik krvavých škrábanců.
,,Trpět?" zeptala se. ,,Trpěla jsem už dost, když jsi mi vzal manžela. Nejvíc jsi mi ale ublížil, když jsi zabil mého Mistra."
,,Já měl pocit, že nikomu nechybí. No, asi jsem se spletl. I když se dalo čekat, že se kráva zamiluje do vo..."
,,SKLAPNI!" Umlčela ho jediným ostrým rozkazem. ,,Jak se opovažuješ přede mnou o něm takhle mluvit?! Ty city v sobě chovám pořád! Nedovolím ti o něm takhle mluvit!"
,,Já se ptát nebudu. Voldemort byl a je vůl i teď!"
,,Crucio!"
,,Protego!"
,,Sectumsempra!"
,,Mdloby na tebe!"
,,Confringo!"
,,Rictusempra!"
,,Locomotor mortis!"
,,Expelliarmus!"
,,Conjunctivitus!"
,,Pouta na tebe!"
,,Avada Kedavra."
Vysílali kletby. Harry ale odmítal používat i neodpustitelné. Belatrix začala vysílat i neverbální kouzla. Tím mu to velice ztížila. Začala se mu vysmívat.
,,A to tě udělali ředitelem bystrozorů? Kouzelnický svět pěkně upadá! Když nedokážeš proti někomu, kdo ti zabil kmotra, použít neodpustitelné kletby. Óóó a nebyla jsem to náhodou já, kdo ho zabil?"
,,Mrcho! Crucio!"
Kletbu zaštítila a sama vyslala tři najednou. Harry tu jednu odrazil, druhé se vyhnul, ale ta třetí ho zasáhla plnou silou. Narazil do jednoho z kamenných sloupů.
,,Ascendio!" Ona jeho reakci vůbec nečekala. Harry popohnán kouzlem padal přímo na ní. A jak tak stála před obloukem, pod jeho náporem proletěla skrz. Původně ho tam chtěla shodit, její plán se ovšem polovičně obrátil proti ní. Propadli oba!

Konec 1. Kapitoly

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jackie Decker Jackie Decker | E-mail | Web | 12. prosince 2010 v 19:13 | Reagovat

Zajímavé. Na můj vkus trochu rychlé, ale ne každý píše kapitolu na pět stran, že? :)
Líbí se mi nápad se soubojem u oblouku. Jen mi tím vyvstali v hlavě otázky typu. Jak je možné že se Harrymu, který nikdy neprojevil talent pro jasnovidectví, zdálo o Belatrix? Dokázala mu snad ten sen nějak vnuknout? A jak, pokud s ním nebyla spojená stejně jako Voldemort a za jejich spojení mohla jeho jizva, kterou už nemá? A že by se Harry vydal po takovém snu přímo k oblouku, kterému se celou tu dobu vyhýbal? X, které označovalo dveře k oblouku, to ho jako žádný z kouzelníků na odboru záhad neodstranil za celé ty roky, když byly dveře označeny tak jednoduchým kouzlem?
To jsou ale jen logické otázky, které se čtenářovi vyrojí v hlavě a bude dále čekat na zodpovězení v dalších dílech. Co se mi nelíbí a rušilo mě při čtení byl rozhovor Harryho a Belly. Harry je na můj vkus moc sprostý a Bella mluví moc kudrnatě. daleko snáz bych přijala rozhovor typu:
B: "Trpět?!", zasmála se skřípavým smíchem. "Co ty víš o utrpení, hm?!" zabodla do něj svůj ostrý pohled.
H: "Vím dost!", oponoval jí. "Zabilas mého kmotra! Ublížilas hodně z mých přátel..."
B: "Pche, komu na nich záleží..." mávla rukou ve vzduchu stále z něj nespouštějíc oči.
H: "Mě na nich záleží!", nedal se Harry odbít tak snadno. I tak mu připadalo že jejich rozhovor je až příliš dlouhý.
B: "A ty myslíš, že mi můžeš ublížit?", znovu se mu začala vysmívat. "Co horšího mi ještě můžeš udělat, hm?!", křičela téměř histericky.
Harryho to zarazilo. Horšího? Co udělal... Zabil hodně smrtijedů a ještě víc dal uvěznit do Azkabanu. Že by na ni tak zapůsobila smrt jejího manžela? Nepamatoval si však, že by jejich manželství bylo v nějaké harmonii. Co si ale vybavil, byl poslední boj. Bitvu s Voldemortem... Všichni už se vzdali. Všichni smrtijedi už Pána zla opustila jen ona ne. Ona bojovala do poslední chvíle... Teprve když padl mrtvý k zemi, když bylo jasné kdo zvítězil, ona přestala a utekla. Začínal chápat, o čem mluví. Uvědomil si že před ním stojí špinavá, v hrozném stavu, ještě horším snad než v jakém utíkala z Azkabanu...
B: "Zabil jsi ho! Zabil jsi Pána zla...!" pokračovala v nepříčetném jekotu. "Ty...! Ty už mi nemůžeš ublížit!"
H: "Voldemort..."
B: "Nevyslovuj to jméno ty špinavej krvezrádče!"
Následoval by boj jak jsi ho popsala a pak konec s obloukem. Prostě bych řekla že dialogy postav nejsou tak úplně tvoje parketa byť v prologu se mi to docela líbilo

2 pimpinela pimpinela | Web | 12. prosince 2010 v 21:38 | Reagovat

Rozbieha sa to pekne akčne. Páčila sa mi tá seria kliadieb. dobre sa to čítalo D. No nič idem prečítať druhú kapitolku. :

3 Týna Týna | 15. prosince 2010 v 8:08 | Reagovat

Začíná to zajímavě,sem zvědavá ,co bude dál :-)

4 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 13. února 2011 v 0:11 | Reagovat

Rychlé to je, ale na druhou stranu, já nemám ráda příliš keců okolo, i když je sama moc používám. Ten začátek byl moc krásný.

5 Beltrix Beltrix | Web | 24. března 2011 v 17:59 | Reagovat

Krásný ;;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama